CompleteService.cz > Články > Úklid kuchyně.

Úklid kuchyně.

Ze dne 2. 12. 2014, v kategorii Články

Vánoční svátky se velmi rychle a nezadržitelně blíží a s nimi i předvánoční úklid. Nejvíce zabrat nám při tomto úklid dá nejspíše úklid kuchyně. Jedná se o místnost, kde se v průběhu prosince bude odehrávat výroba různých kulinářských dobrot.

Předpokládá-li někdo, že úklid kuchyně zabere méně jak 10 minut, pak nemá cenu s úklidem vůbec začínat. Chceme-li opravdu provést důkladný úklid kuchyně, měli bychom si vyhradit daleko více času.

Kuchyně je doslova ideálním prostředím pro bakterie. Vyskytuje se jich tu velké množství a nejvíce se jich nachází v obyčejné mycí houbičce na nádobí. Vlhko, teplo a zbytky jídla jsou nejideálnějším prostředím pro bakterie. Jak zamezit nadměrnému množství bakterií? Nejdůležitější je pravidelná výměna houbičky a taktéž bychom jí neměli nechávat ve dřezu se špinavým nádobím.

Rozhodně velké nepříjemnosti dokáže nadělat usazený vodní kámen. Lze se s ním setkat nejen v kuchyni, ale také třeba v koupelně. Při úklidu kuchyně bychom neměli opomenout odstranění vodního kamene a to nejčastěji z varné konvice, dřezu, odpadu, nebo třeba myčky. Velkým pomocníkem při likvidaci vodního kamene je ocet.

Zdrojem potravin je nejčastěji lednice. V lednici bychom tak měli dbát na co největší čistotu. Pravidelná kontrola trvanlivosti a likvidace zašlých potravin je samozřejmostí. Dále je základem čištění polic a neměli bychom zapomínat na zeleninové boxy.

Další nepříjemností, kterou dokáže napáchat jídlo, jsou připáleniny, mastnota, či jiné skvrny a nečistoty. Zejména pak v troubě a na sporáku. Zde bychom měli mít na paměti, že skvrny, připáleniny, či mastnotu lze odstranit daleko lépe, když se nenechá zaschnout. Tudíž bychom měli odstraňovat tyto nečistoty za čerstva.

V kuchyni, jako všude jinde lze najít uplatnění pro parní čistič. Zde lze především ocenit (s ohledem na manipulaci s jídlem), že nedochází k použití chemických prostředků. Zároveň však dokáže velmi účinně odstranit nečistoty a s pomocí nástavců se dostane i do těch nejmenších prostor.

Před samotným úklidem kuchyně bychom měli vše důkladně promyslet a naplánovat, abychom měli vše připravené (prostředky apod..) a věděli kde začít. S tím, kde začít nám může velmi snadno pomoci „úklidové pravidlo“: „Od stropu až k podlaze“, aneb začínáme s úklidem u stropu – pavučiny, horní skříňky a postupujeme až k podlaze.

Jsme členy České asociace úklidu a čištění Jsme členy České asociace úklidu a čištění Jsme členy České asociace úklidu a čištění

Jsme členy České asociace úklidu a čištění, držiteli certifikace ISO 9001 a členy Hospodářské komory České republiky.

Kontakt
Mobilní linky pro Vás
mob: 601 200 115 (O2)
(po - pá od 8:00 - 18:00 hod.)

tel: +420 211 152 693
e-mail: info@completeservice.cz

5 důvodů proč si vybrat nás

Jsme flexibilní

Do úklidu se můžeme klidně pustit třeba už zítra. Čas úklidu přizpůsobíme vašim potřebám.

Nejsme nováčci

Našich úklidových služeb využívají známé hotely, úspěšné firmy i jednotlivé domácnosti.

Dodržujeme termíny

Pokud některý ze zaměstnanců naší úklidové firmy nemůže zajistit domluvený úklid, seženeme za něj náhradu.

Máme výhodnou nabídku

Udržujeme u našich úklidových služeb přijatelné ceny, které vás nenechají na pochybách, zda nám svěřit úklidové práce.

Jsme pečliví

Nemusíte se věnovat kontrole úklidu. Na jeho kvalitu se u naší úklidové firmy můžete absolutně spolehnout.

Jsme pojištěni u společností Kooperativa a DAS

Naše úklidová firma je pojištěna do výše pěti milionů korun u pojišťovny Kooperativa. Právní ochranu zajišťuje pojišťovna DAS.

Novinky a články

Úklid kuchyně.

2. 12. Vánoční svátky se velmi rychle a nezadržitelně blíží a s nimi i předvánoční úklid. Nejvíce zabrat nám při tomto úklid dá nejspíše úklid kuchyně. Jedná se o místnost, kde s

Jak bojovat s plísní

26. 9. Plísně jsou velkým nebezpečím v domácnostech s vyšší vlhkostí. V případě netěsnící izolace nebo špatné ventilace na vlhkých místech domácnosti je výskyt plísní pouze o

Nezapomínejte na střechu

16. 9. Při úklidech domácnosti se nevyplatí zanedbávat žádný kout. Ke své škodě ale mnoho lidí zapomíná na čištění střechy a okapů. Čistota je však podstatná i zde, životnost stře